Tydzień 29.03-02.04.2021r. 3-4 LATKI

Dzień dobry! Good morning! Hello! Mam nadzieję, że spodobał Wam się króliczy taniec. Dzisiaj przypomnicie sobie słówka związane z częściami ciała. Porównamy czy królik ma takie same części ciała czy jednak troszeczkę się od nas różni. Oto grafika (kliknij pobierz) dzięki, której możecie Państwo wraz z dzieckiem opisać wygląd królika. Drodzy Rodzice, postarajcie się być modelami do nazywania części twarzy dla waszych dzieci i na odwrót, sami też możecie nazywać części twarzy waszych pociech..

czesc-ciala-slowa-uznaniowe-arkusz-tworzenia-wyksztalcenia-strona-zajec-w-jezyku-angielskim-gra-dla-dzieci-zabawny-160337606

Nowe słówka, na które należy zwrócić uwagę:

Eyes (ajz) – oczy

Ears (irs) – uszy

Nose (nołs) – nos

Leg (leg) – noga

Head (hed) – głowa

Mouth (małf) – usta

Tail (tejl) – ogon

Drodzy Rodzice, postarajcie się być modelami do nazywania części twarzy dla waszych dzieci i na odwrót, sami też możecie nazywać części twarzy Waszych  dzieci.

Kiedy już poznacie różnice i podobieństwa w budowie ciała króliczków wielkanocnych i ludzi, zachęcam Was do wykonania papierowych króliczków do zabawy. Jak je zrobić? To bardzo proste! Wystarczy obejrzeć poniższy filmik:

Zapraszam do dzielenia się efektami swojej pracy (zdjęcia wykonanych królików, filmików jak dzieci pokazują części swojej twarzy) możecie Państwo wysyłać na adres mailowy sylwiazblewska158@gmail.com

Sylwia Zblewska