TEMAT DNIA ” W PŁACZU NIE MA NIC ZŁEGO” wtorek 19.05

Słuchanie wiersza czytanego przez rodzica pt. ” Jak się zmieniam” : W ciągu dnia miewam różne humory, inna jest mina wesoła, inna, gdy jestem chora. Gdy się boję krzyczę- ooo!. Gdy zjadam cytrynę, to mam kwaśną minę. Gdy jestem zły moja mina przypomina pysk rekina.

Obejrzyjcie wyżej przedstawione miny i porozmawiajcie z rodzicem co one oznaczają.Powiedzcie , jak się czujecie i dopasujcie jedną z min.

Zabawa dokończ zdanie: Kiedy jestem zły( zła), to…, kiedy jestem smutny( smutna), to…, kiedy się boję, to…, kiedy jestem wesoły( wesoła), to…

Słuchanie opowiadania pt. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”

dav

Rozmowa na temat opowiadania: Jak miał na imię bohater opowiadania?, Co mu się przytrafiło?, Na czyją pomoc liczył Łukasz?, Jak myślisz,jak się wtedy czuł?, Co oznacza przysłowie „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie?”, Co mogłoby pomóc poprawić nastrój Łukaszowi?, Czy Ty kiedyś byłeś ( byłaś) w podobnej sytuacji?.

Zabawa przy muzycehttps://youtu.be/oGJg1RSOof4

Rysowanie propozycji pomocy innym. Karta pracy 4 , 21a. Pisanie po śladzie wyrazów, które odpowiadają stanom emocjonalnym osób na ilustracjach. Karta pracy 4, 21b.

Lidia Sobczyk