TEMAT DNIA ” OSWAJAMY SIĘ Z CIEMNOŚCIĄ” 20.05 środa

Obejrzymy film pt. ” Kajtuś boi się ciemności”, porozmawiacie z rodzicami na temat filmu.

Słuchanie wiersza pt. ” Ciemność” – Ciemnego pokoju, powiadam Wam dzieci, lampa Aladyna czasem świeci…Ach! W ciemnym pokoju wśród łóżka poduszek spoczywa z rodzeństwem sam Tomcio Paluch. Ach! W ciemnym pokoju podobno na pewno zobaczyć się można ze Śpiącą Królewną. Ach!. W ciemnym pokoju kot, co palił fajkę, opowiedzieć gotów najciekawszą bajkę, a wysoka chodzi czapla chociaż wciąż po desce i pyta dzieci: czy powiedzieć jeszcze?

Rozmowa na temat wiersza, rodzic zadaje pytania: Dlaczego ciemnego pokoju nie trzeba się bać?, jakie postacie z bajek możemy sobie wtedy wymyślić?, co widzisz gdy jesteś w ciemnym pokoju?, cz to jest miłe? Dlaczego?, jaką miłą postać chciał / chciałabyś zobaczyć w swoim ciemnym pokoju?, Dlaczego?.

Czytanie prostych wyrazów, oglądanie ilustracji, zabawa czerwoną folią ” Nasze uczucia” samodzielna praca z KZ( s. 72-73)

Zabawa pt. ” Co widzisz w ciemności” – dziecko chowa głowę pod kocem lub chustą i doświadcza ciemności. Dzieli się wrażeniami na temat tego co widziało w ciemności.

Łączenie kropek zgodnie z instrukcją, rysowanie linii po śladzie według symbolicznych wskazówek – praca z KP4. 22a.

Praca plastyczna pt. ” Straszydło” – dziecko maluje lub rysuje wyobrażone przez siebie straszydło.

Lidia Sobczyk