TEMAT DNIA ” JAK POZBYĆ SIĘ STRACHU” CZWARTEK 21.05

Obejrzyjcie film i porozmawiajcie z rodzicami o strachu.

Zabawa ilustrowana ruchem w oparciu o wiersz pt. ” Lisi ogon” – poproście rodzica, żeby czytał test wiersza a ty wykonuj następujące ruchy ( czynności w nawiasie wykonywane przez dziecko)

Bo strach to tylko przebranie ( gest rozkładania rąk, dłonie otwarte, wyprostowane), i groźne zakłada maski ( dotykanie twarzy, przesuwanie dłoni od czoła do brody), lecz zadaj sobie pytanie ( gest rozkładania rąk, dłonie otwarte, wyprostowane), na jakie czeka oklaski ( składanie dłoni jak do oklasków). Stres karmi się naszym strachem ( podnoszenie dłoni do ust, pokazywanie gestu jedzenia), jak gołąb na dachu bułką ( podnoszenie dłoni do ust, pokazywanie gestu jedzenia), wystarczy jednym zamachem ( gest zrzucania czegoś z półki, szeroki zamach jedną, następnie drugą ręką na zmianę).

Zabawa „Czary – mary” – dziecko rysuje na kartce sytuację, osobę, której się boi np. ducha. Dorosły jest czarodziejem, który zmienia rysunek w taki sposób, żeby zmniejszyć strach dziecka np. rysuje klatkę dla ducha.

Kolorowanie ilustracji według kodu, określanie przyczyn zdenerwowania. praca z KP4. 22b

Zabawa pt. ” I po strachu” – balon dla dziecka i pisaki ( mazaki) – dziecko rysuje mazakami ( pisakami ) na balonie swoje lęki. Przekłuwa balon dużą igłą. wyrzuca balon do kosza i po strachu.

Kreślenie drogi w labiryncie, pisanie wyrazów po śladzie. Praca z KP4. 23a

Lidia Sobczyk