Propozycje zadań 29.05 Serce na dłoni.

Witamy, witamy i pięknie się kłaniamy. Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszymi propozycjami zadań. Celem głównym jest doskonalenie umiejętności mówienia o emocjach i wypowiadania się; rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Zestaw ćwiczeń porannych (wg B. Formy).

  1. Marsz w rytm muzyki.
  2. Wyskoki obunóż.
  3. Turlanie się po dywanie.
  4. Przysiady.
  5. Bieg slalomem.

Gimnastyka buzi i języka z serduszkiem.

„Co oznacza słowo miłość” – wnioskowanie o temacie na bazie zdjęć, rysowanie skojarzeń ze słowem miłość. Obrazek przedstawiający serce,  splecione dłonie ludzi, mamę i tatę trzymających na rękach małe dziecko, przytuloną parę staruszków. Prosimy porozmawiać z dziećmi o tym, co to jest miłość?

Posłuchajcie jak dzieci odpowiadają na pytanie Co to jest miłość?

Do wykonania tego zadania potrzebujemy: słoiki, kolorowy papier, nożyczki, czerwona wstążkę.

„Kocham swoją rodzinę, ponieważ…” – tworzenie słoika z serduszkami, doskonalenie umiejętności wyrażania uczuć, emocji. Prosimy, aby dać dzieciom słoiki. Narysujcie rodzice dzieciom serduszka na czerwonej kartce, zadaniem dzieci jest wyciąć te serduszka i na każdym niech dzieci rysują za co kochają swoją rodzinę. Dzieci wycinają serduszka z czerwonego papieru. Mogą to być skojarzenia z własną rodziną, czynności, które dzieci lubią wykonywać z najbliższymi. Dzieci wrzucają serduszka do słoików. Można ozdobić je czerwoną wstążką lub rafią, a na nakrętkach nakleić jedno z serduszek.

Zabawa „Czerwony jak serce” – wymienienie kolorowych obiektów, zabawa ruchowo-językowa z piłką, poszerzanie słownika. Rodzic rzuca piłkę do dziecka i mówi przy tym: Czerwony jak…. Dziecko łapie piłkę i podaje przykłady kolejnych czerwonych przedmiotów. Przykłady nie mogą się powtarzać.

Do wykonania tego zadania potrzebujemy: rolki po papierze toaletowym, czerwona farba, duży brystol lub kartka białego papieru.

 „Stemple” – zabawa plastyczna. Dzieci formują z rolki po papierze toaletowym kształt serca. Maczają rolkę w czerwonej farbie i robią stemple na dużym brystolu lub kartce papieru.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej bajki pt.: „Planeta miłości”. Grafika bajki nie jest najlepsza, ale w piękny sposób przedstawia miłość dwojga ludzi, miłość do zwierząt, miłość do przyrody oraz miłość do późnej starości. Polecamy.

W skład rodziny wchodzą oprócz mamy i taty – siostra, brat, babcia, dziadek, ciocia, wujek.

Piosenka „Kocham Cię mamo” Śpiewające brzdące.

Zadania dla dzieci.

Życzymy miłego dnia i spokojnego weekendu. Pozdrawiamy RYBKI, JAGÓDKI, PINGWINKI.

Magdalena Mielczarek