Czyściochowo – program edukacyjny.

Drodzy Rodzice! Poznajcie bohaterów naszego Czyściochowego programu edukacyjnego.

Krótkie historie bohaterów Czyściochowa przybliżają dzieciom świat codziennej higieny! Siódemka uroczych zwierzaków zmierzy się z różnymi trudnościami higienicznymi i w atrakcyjny, przyjazny dzieciom sposób pokaże, jak dbać o dobre nawyki. Każdy z bohaterów odpowiada za inny aspekt czystego oraz zdrowego ciała i z pomocą swoich sprzymierzeńców (atrybuty pozytywne) walczy z antyhigienicznymi przeciwnikami (atrybuty negatywne), takimi jak na przykład Ząbiaki czy Bakteriaki.

Świnka Zakatarzynka i Wielka Glutoza.
Królik Higenek kontra Ząbiaki.
Gładzio kontra Mroźna Szczypawica.
Łapson i mycie rąk.
Rudka śpiewa w wannie.
Kot Pupik i Papierus drugi.

Czyściochowe Przedszkole to program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

Wizja i cel programu

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

Otrzymaliśmy atrakcyjny pakiet startowy z planszami edukacyjnymi, dzienniczkami higieny i motywatorami dla dzieci. Niestety COVID19 pokrzyżował nam plany realizacji scenariuszy zajęć w przedszkolu, ale zwracam się z prośbą o realizację zadań w domu.

Program „Czyściochowe Przedszkole” to także konkurs! Zapraszam dzieci do wykonania z rodzicami pracy plastycznej. W ramach konkursu przygotujcie Państwo wraz z dziećmi pracę plastyczną ilustrującą, w jaki sposób realizujecie program i uczycie się na temat codziennej higieny. Technika wykonanej pracy dowolna. Na zdjęciu musi widnieć tylko wykonana praca. Być może to Nasze przedszkole wygra kartę podarunkową o wartości 500 zł! Wygrywa 100 przedszkoli, więc  jest szansa dla nas a z Państwa pomocą nam się to uda.

Jest to ostatnia szansa na zgłoszenie prac plastycznych wykonanych z rodzicami w domu i przesłanie ich do mnie na adres mailowy miemag@wp.pl lub na Messengera do dnia 23 maja.

Prześlę prace na stronę Czyściochowe Przedszkole. Po pozytywnej weryfikacji pracy Nasze przedszkole bierze udział w konkursie! Będzie to czas na głosowanie, ale o tym później.

Zapraszam serdecznie do realizacji programu, a temat jest jak najbardziej na czasie.

W ramach realizacji programu przesyłam opowiadanie do przeczytania dzieciom. Zaczynamy od „Łapson i mycie rąk”.

Zapraszamy i pozdrawiamy Magdalena Mielczarek, Małgorzata Mrówczyńska.

Magdalena Mielczarek