01.04 2020 Prima aprilis/ zabawy ruchowe

Dzień dobry!

Dziś przede wszystkim obchodzimy Prima Aprilis więc mamy dla Państwa propozycje, które na pewno zaskoczą wasze dzieci.

1. Zamiana szuflad: Nasze „Kropelki” ubierają się już samodzielnie, zapewne często wybierają sobie ubrania same i wiedzą w której szufladzie co się znajduje. Mamy pomysł! Zamień dziecku szuflady i zachęć je do samodzielnego wybrania kreacji na dzisiejszy dzień. W miejscu koszuleczek/ spodni/ bielizny włóż książeczki, kredki lub inne zabawki i odwrotnie. Może być niezły ubaw .

2. Kolorowa kąpiel. Odkręć sitko kranu lub prysznica i umieść pod nim barwnik spożywczy. Kolorowa kąpiel zaskoczy wasze pociechy!

3. Rozśmieszajcie się dzisiaj w każdy możliwy sposób.

Po zrobieniu żartów porozmawiajcie z dziećmi o tym (Nie)poważnym Święcie.

Jeśli chcą Państwo podzielić się z nami zdjęciami z reakcji dzieci na żarty, oraz innymi aktywnościami „Kropelek”, zachęcamy do wysyłania zdjęć na meila: ilonagieraszek@gmail.com, dyzio.marzyciel@op.pl

W każdym tygodniu jeden dzień w całości poświęcamy zabawom ruchowym. Zabawy ruchowe są bardzo ważnym bodźcem dla rozwoju dziecka. Stwarzając dzieciom możliwości intensywnego ruchu, rozwijamy w nich niezwykłe właściwości ciała, ducha i umysłu.  W ramach zdalnego nauczania w środy będziemy proponować  zabawy ruchowe, które bez problemu wykonają dzieci w domu (oczywiście niezbędna będzie pomoc rodziców)

„Żaby”

zabawa bieżna z elementem skoku – dzieci biegają w różnych kierunkach przy dźwiękach muzyki, na przerwę w muzyce, skaczą w odwrotnym kierunku.

„Wiatraczki na wietrze”

wzmacnianie mięśni rąk – wykonywanie krążeń ramionami w przód najpierw jedną ręką, później drugą, a następnie oburącz.

„Raz i dwa, raz i dwa, każdy robi to, co ja”

osoba prowadząca po wypowiedzeniu tego hasła prezentuje ćwiczenie dziecka np.:

– stań na jednej nodze

– podskocz 3 razy

– zrób 5 pajacyków

„Wesołe Żabki” 

zabawa ruchowa z elementem podskoku: dziecko przykuca, nogi ma wysoko rozstawione, ręce trzyma pomiędzy nogami opierając o podłogę. Naśladuje skoki żabek.

Proponujemy również o skorzystania z zabaw ruchowych dla „Kropelek”

https://wordwall.net/pl/resource/1169906/zabawy-ruchowe-dla-kropelek

Na zakończenie zachęcamy państwa  do włączenia „Kropelkom” tego utworu: https://www.youtube.com/watch?v=gVP74NryCNs&list=OLAK5uy_kjK904l2tlnNGbSWylTCAMl4fUv0-hsUU&index=4 , one będą wiedziały co zrobić.

Życzymy wesołego dnia!

I. Gieraszek, I. Łukaszewicz.

Ilona Gieraszek