O rybaku i złotej rybce 25.03.2020r.

Dzień dobry,

Dzisiaj zachęcam do wysłuchania przez dzieci bajki „O rybaku i złotej rybce”. Pierwsza bajka 6min druga 18min.

Zachęcam też do zabawy badawczej „Rybki” – dzieci z pomocą rodzica sprawdzają, które przedmioty toną w wodzie, a które nie. Próbują określić rodzaj materiału, z którego zrobione są rybki, przeliczają ile „rybek” zatonęło a ile pływa (co macie w domu: klamerki, kapsle, zakrętki, śróbki, mała kredka piórko, kawałek kartki itd.) . Zapewniam, że będzie dobra zabawa:))) Zachęcam do przeliczania „Rybek” określanie czego jest wiecej, mniej a może tyle samo? To zadanie można wykonać z klockami i utrwalać nie tylko liczenie ale i kolory.

Moja książeczka, bawimy się w ilustratorów” – kolorowanie Złotej Rybki za pomocą …….. co mamy- tym ozdabiamy:)))), rozwijanie umiejętności plastycznych, technicznych, wdrażanie do starannego wykonania pracy. Dzieco samo wybiera rybkę.

http://chomikuj.pl/Karpatinci/Ryby+kolorowanki

Bardzo dziękuję za informację zwrotne:) za wasze polubienia, zdjęcia dzięki temu wiem, że jesteście na bieżąco! Jestem pełna podziwu dla Was, ale i radości, że pomimo codziennych obowiązkó potraficie dostosować się do obecnej sytuacji i działącie!!! Trzymajcie się ciepło i siedzimy w domu bo zdrowiejest najważniejsze! Pozdrawiam Was gorąco:)

Małgorzata Jarząbek