zajęcia popołudniowe- 17.04

Witamy na piątkowych zajęciach popołudniowych. Prosimy o przygotowanie: plastikowych kubeczków, ziaren słonecznika, kartek z liczbami od 1 do 10.

Zabawa 1.

„Zbieranie ziaren” – zabawa ruchowa. R. rozsypuje w pokoju ziarna słonecznika i daje dziecku plastikowy kubeczek. Dziecko biega z kubeczkiem po pokoju w rytm dowolnej muzyki. R. podnosi karteczkę z daną liczbą (od 0 do 10). Zadaniem dziecka jest zebrać do kubeczka taką liczbę ziarenek, jaka jest widoczna na planszy. Po ich zebraniu dziecko siada na dywanie i wysypuje ziarna ze swojego kubka. Przelicza liczbę wrzuconych ziaren. W razie pomyłki dokłada lub odejmuje ziarna. Rozsypuje je po sali i zabawa jest kontynuowana.

Zabawa 2.

PRACA PLASTYCZNA

Do wykonania pracy potrzebny będzie makaron świderki, zielony drucik (łodygę można uformować również z plasteliny) , klej, brązowa farba oraz pomoc rodzica, który narysuje koło😉

słonecznik

Zadanie 3. Zabawy w eksperymentowanie

Zapraszamy do świetnej zabawy z eksperymentowaniem. W załącznikach propozycje eksperymentów do wykonania

Zadanie 4. Dzisiaj piątek… dużo zabaw, a teraz czas na troszkę pracy.

zabawa matematyczna, przeliczanie
zabawa matematyczna, przeliczanie
rysowanie, według wzoru

Zabawa 5. Zabawa przy piosence „Umyć ręce” (pozycja nr.1). Wykonujemy takie same ruchy jak przy piosence z repertuaru M. Tomaszewskiej „Brak ręcznika”, którą Wy Drodzy Rodzice i Wasze Dzieci dobrze znają (bawiliśmy się przy niej na zajęciach otwartych dla rodziców) 🙂

Zadanie 6. A teraz…… Drodzy Rodzice prosimy położyć się z dzieckiem na dywanie, mocno je przytulić i posłuchać wspólnie muzyki relaksacyjnej:)

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy w poniedziałek na kolejne 🙂

opracowały: Małgorzata Mrówczyńska, Magdalena Mielczarek

Małgorzata Mrówczyńska