„Wielkanoc za pasem!” – zajęcia popołudniowe

„Wielkanoc za pasem!”

Drogie „Rybki” witamy was serdecznie na popołudniowych zajęciach poniedziałkowych. Poniżej znajduje się, lista zadań do wykonania. Mamy nadzieję, że dacie radę, w razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami przez naszą grupę zamkniętą. Powodzenia!

Zadanie 1.

Zabawa pierwsza, jest zabawą ruchową. Zapraszamy do zabawy pt. „Wyścigi z jajkiem”. Potrzebujemy plastikowych łyżeczek oraz jajek ugotowanych na twardo. Oznaczamy start i metę. Dziecko niesie jajko na plastikowej łyżce, do mety. Rodzic mierzy czas stoperem. Zabawę powtarzamy kilka razy, porównujemy wspólnie z dzieckiem czasy w jakich udało się mu dotrzeć do mety.

Zadanie 2.

Zabawa druga nosi nazwę zabawy w „Zbijające jajko”
Potrzebujemy plastikowych kubeczków  i plastikowego jajka. Wyznaczamy miejsce z którego będziemy rzucać, a po przeciwnej stronie ustawiamy kubki. Dzieci rzucają tak długo, aż wszystkie kubki się przewrócą.

Zadanie 3.

Praca plastyczna z wykorzystaniem kółek, tworzenie kartek dla rodziny. Do wykonania pracy potrzebujemy jedynie: kredek, kartek i nożyczek.  Dzieci na kolorowych kartkach odrysowują małe talerzyki, nakrętki (kółka różnej wielkości). Wycinają je i nacinają w jednym miejscu (promień koła). Zginają skrzydełka kurek. Dorysowują nóżki, dzioby i oczy. Chętne dzieci w środku kartki piszą WESOŁYCH ŚWIĄT.

Zadanie 4.

Zapraszamy do rozwiązania zagadek:

  1. nie śpiewa tylko gdacze, jej dzieckiem jest kurczaczek
  2. ma cztery nogi, dwa rogi i wełniany kożuch
  3. malutka, żółta kuleczka, co właśnie wyszła z jajeczka
  4. jajka pięknie ozdabiane, na Wielkanoc darowane
  5. w ten świąteczny dzień, woda nie z nieba a z wiader leje się
  6. na wielkanocnym stole króluje, polana słodkim lukrem, każdemu smakuje

Zadanie 5.

Zabawa z kodowaniem- dla chętnych dzieci

Opracowały: Małgorzata Mrówczyńska, Magdalena Mielczarek

Małgorzata Mrówczyńska