Wielkanoc tuż, tuż…

Szanowni Rodzice! Kochane dzieci!

W tym tygodniu rozpoczynamy tydzień zdalnej pracy z tematyką związaną ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi.

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od powtórzenia wszystkich dni tygodnia i pór roku. A jaka jest pora roku teraz? Nagrodą za piękne odpowiedzi niech będzie zabawa: ” Odszukaj ukryte jajko” ( możecie się umówić, że mała piłeczka to jajko lub jeżeli macie drwnianą, styropianową pisankę :)) Zabawa polega na tym, że Rodzic chowa jajko a dziecko musi znaleźć na zasadzie ciepło- zimno. Wersja trudniejsza: dziecko zadaje pytania na które rodzic może odpowiedzieć tylko : tak, nie. np. Czy jajko jest, gdzieś pod oknem?,Czy leży na czymś miękkim? , Czy jajko jest blisko mnie? , Czy jajko leży między… a tym?

Teraz zapraszam do zabawy: Jajeczka do koszyczka? Dzieci ze starych gazet formułują kule- jajka i rzucają do miski lub wiaderka co tam mamy to udostępniamy dziecku:)

Kiedy już się poruszaliśmy proszę porozmawiajcie z dziećmi na temat świąt: – Jakie święta się zbliżają? – z czym kojarzą się wam Święta Wielkanocne?

Można zaprezentować dzieciom materiał multimedialny: (to są archiwalne materiały TVP).

Po obejrzeniu filmu jeżeli dziecko ma ochotę zachęcam do założenia małej hodowli w domu: rzeżuchy, owsa luc cebuli. Czekamy na zdjęcia z waszymi uprawamy :))

Po południu zapraszam do zabawy ruchowej: „Rób to co ja!” dzieci naśladują rodziców. Można zachęcić w ten sposób dzieci do porządków, sprzątania w pokoju, nauki zapinania guzika, zamka w bluzie:))

Święta tuż, tuż… więc my też na swój sposób pomagamy..

Życzę udanej zabawy i wiele przedświątecznego optymizmu!

Dla chętnych jeszcze praca plastyczna „Pisanka” karta pracy nr 11.

https://podrecznikarnia.pl/images/3-latki/pliki/3-latek_cz3_wiosna_06_www.pdf

Małgorzata Jarząbek