Program ” Kształtowanie nawyków”

Drodzy rodzice. Nasze Kropelki, będąc w przedszkolu, biorą udział w programie przygotowanym przez panią pedagog Tereskę Musielak „Kształtowanie nawyków”. Codziennie rano – przed śniadaniem wykonujemy serię ćwiczeń , które maja na celu m. in.  usprawnianie ręki i całej obręczy barkowej . Systematycznie, ćwiczenia są  zmieniane i dzieci bardzo je lubią. Proponujemy Państwu, aby codziennie wspólnie z dziećmi wykonać poniższe ćwiczenia. Jest to propozycja pani Tereski Musielak do dnia 6.04.2020r.

„WIOSNA”

I Ćwiczenia rozmachowe 

1. Płynne ruchy ramion – naśladujemy ruchy, pokazujemy dziecku czynność

– zamiatamy podwórka

– grabimy resztki śmieci w ogródkach

– przycinamy gałęzie drzewom ( obie raczki naśladują sekator)

– malujemy pnie, płoty ( praca nadgarstka, pędzel prowadzimy pionowo dół – góra)

– siejemy zboże ( wykonujmy zamaszyste ruchy) .

2. Kinezjologia Edukacyjna  – rysowanie oburącz w powietrzu – serca bo lubimy wiosnę, olbrzymie drzewa itp. Zaczynamy dwa palce wskazujące  w jednym miejscu , ręce oddalają się od siebie i na dole ponownie łącza.

3. Dziecko próbuje dosięgnąć gałązki z baziami – doskakuje do przedmiotu , który trzyma rodzic w górze  – raz jedna raczka raz druga , musi odnieść sukces, więc nie trzymamy zbyt wysoko , tak żeby musiało podskoczyć.

4. Wrzucamy do oddalonego o kilka kroków ( dziecko musi odnieść sukces, więc nie za daleko) koszyka ( miski, jakiegokolwiek większego pojemnika) maskotkę , woreczek z grochem, piłkę.

II Zabawy izometryczne  – ćwiczenia naprzemienne – dzieci już je znają, prawa ręka dotyka uniesionego do góry kolanka lewej nogi, potem zmiana – lewa ręka dotyka uniesionego do góry kolanka prawej nogi.

I. Gieraszek, I. Łukaszewicz

Iza Łukaszewicz