Prace plastyczne – propozycja zajęć plastycznych 20.05

Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.

Kamienne opowieści

         Tworzenie rozmaitych obrazów za pomocą pisaków lub farb na kamieniach niezwykle oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię i czasem powstają niezwykłe ilustracje. Wykorzystywanie innych materiałów do twórczości niż tylko kartka to zawsze dobry pomysł.

Jak w łatwy sposób zrobić własnego Pana Gniotka

Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa Pana Gniotka? Jedna z ulubionych zabawek, a zrobienie jej samodzielnie sprawi jeszcze więcej radości.

Malowanie solą i barwienie

Barwnie soli i tworzeni obrazków to technika, którą moje przedszkolaki uwielbiają, warto spróbować, bo to łatwy i przyjemny sposób tworzenia.

Zwierzątka z plasteliny- manualne prace plastyczne

Jesłi szukacie inspiracji do zabawy z plasteliną, to z pewności tu znajdziecie odrobinę prostych pomysłów, które zainspirują dzieci do własnej twórczości. Bo czasem najtrudniej zacząć, a później pomysły same napływają do głowy.

Malowanie balonami wodnymi

Foliowy witraż na oknie

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/06/prace-plastyczne/

Małgorzata Mrówczyńska