Moja ulubiona bajka. 16.04.2021r.

Dzień dobry!

Zapraszam do wspólnej zabawy wszystkie dzieci:

Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień, w sposób bardziej przystępny niż tylko pogadanka. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Temu też, służyć miały nasze ostatnie zajęcia. Maluchy miały możliwość przypomnienia/poznania, najpiękniejszych bajek i baśni, m.in.: Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Kot w butach, O rybaku i złotej rybce, Lampa Alladyna. Każda z nich, była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Poniżej przedstawiam kilka propozycji podsumowujących.

Kochane dzieci zapytajcie swoich rodziców czy pamiętają swoje ulubione bajki z
dzieciństwa. Możne znajdą czas i w weekend wspólnie ja obejrzycie:)
Teraz Wy spróbujcie opowiedzieć swoją ulubiona bajkę.
Nie jest to takie łatwe prawda, tych ulubionych bajek jest dużo.

 „Lot czarodziejskim dywanem do krainy baśni”– zabawa powitalna.

Rodzic rozkłada koc- czarodziejski dywan. Zaprasza do zajęcia na niej miejsca, w celu przeniesienia się do krainy baśni, w której czekają niezwykłe zabawy. Dziecko zamyka oczy i wyobraża sobie, że lecą na czarodziejskim dywanie. Po chwili, rodzic prosi o otwarcie oczu i wita dziecko w krainie baśni.

„Co to za bajka”– zabawa dydaktyczna.

„Pomagamy Kopciuszkowi”– zabawa rozwijająca sprawność manualną.

Dziecko otrzymuję po dwie miski. Jedną pustą, a drugą wypełnioną kaszą jęczmienną i fasolą. Zadaniem dziecka jest jak najszybsze oddzielenie fasoli od kaszy.

Teraz dla chętnych quiz dla Was , poproście rodziców aby czytali Wam pytania:
https://czasdzieci.pl/quizy/quiz,1651ea-quiz_wiedzy_o.html

Małgorzata Jarząbek