Królewna Śnieżka 14.04.2021r.

Dziś na początek proponuję zabawę sensoryczną, rozwijająca zmysł dotyku pt. „Co ukryło się w worku?”. Potrzebne będą: woreczek z materiału np. taki na kapcie , eko-torba materiałowa, ewentualnie pudło z otworem na rękę, przedmioty dobrze znane dziecku np. zabawki lub przedmioty codziennego użytku. Dziecko z zasłoniętymi oczami losuje przedmiot z worka i tylko za pomocą dotyku go identyfikuje oraz głośno wypowiada jego nazwę. Za każdy odgadnięty przedmiot należą się oklaski lub inna nagroda.

Po tej emocjonującej, choć raczej stacjonarnej zabawie warto się trochę poruszać proponuję zabawę rozwijającą koordynację wzrokowo- ruchową pt. „Łowimy ryby”. Potrzebne będą: plastikowe nakrętki (takie, jakie przynosicie do przedszkola), łyżka stołowa oraz miska z wodą. Zabawa polega na tym, aby dzieci, posługując się łyżką, złapały unoszące się na wodzie nakrętki i wyjęły je z wody. Można tutaj wprowadzić element współzawodnictwa: dziecko- rodzic. Z pewnością zabawa wywoła uśmiech na twarzy.

Zachęcam do zabawy ruchowej „Taniec krasnali. Instrukta do tej zabawy znajduje się tu https://www.youtube.com/watch?v=MG6iPAU2b0I .

Po tych tańcach trzeba trochę odpocząć. Można przy tej okazji posłuchać bajki „Królena Śnieżka” . Można porozmawiać z dzieckiem na temat postaci: kto był dobry a kto zły? Rozmowa nt. trudnych słów: dobroć, miłość.

Po południu, kiedy dzieci zechcą się jeszcze trochę pobawić, można zaproponować im popularną zabawę „My jesteśmy krasnoludki”

Zabawy logopedyczne tylko 3min. a jakie cuda zdziałają serdeczne zapraszam.

Na koniec dla chętnych http://1.bp.blogspot.com/-xY_EOs_bdoE/U5ldhWFHYxI/AAAAAAAABSs/4RYDpX-S7_4/s1600/branca.png – memory „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”
Małgorzata Jarząbek