DOMOWA ZERÓWKA

26 maja 2020

Kochane Sówki i Sówkowi Rodzice, niestety zajęcia tym razem będą inne niż zazwyczaj, ale mam nadzieję, że jak zwykle świetnie sobie poradzicie. W linkach będą dwie prezentacje zaczerpnięte z internetu 😉


Dzisiaj jest bardzo ważny dzień – Dzień Mamy Dlatego na początek chciałabym, żebyście zobaczyli pierwszą prezentację (na końcu jest konkurs, ale ja chciałabym, żeby potraktować to jako zadanie – pracę plastyczną. Oczywiście również czekam na piękne zdjęcia :))

https://view.genial.ly/5ec37efb8e243b0d5a33d085/presentation-dzien-matki


Teraz pora na małe ćwiczenie z wykorzystaniem Waszych alfabetów. Proszę, żebyście znaleźli w Alfabecie litery M i A., a następnie ułóżcie z nich wyraz mama i przeczytajcie go. Teraz zapraszam Was do zabawy: Wybierzcie proszę z waszych Alfabetów po 4 litery M i A. W parach ułóżcie je na podłodze w 4 rzędach jeden pod drugim, po 4 kartoników. Postarajcie się układać litery dość daleko od siebie, by pomiędzy nimi można było zmieścić stopę. Układajcie litery wielkie i małe. Do zabawy zaproście mamę :)Za chwilę jedna osoba z pary (dziecko lub mama) będzie poruszało się po planszy z liter, którą stworzyliście, zgodnie ze wskazówkami drugiej osoby z pary. Wskazówki dotyczące kierunków np. w lewo, w prawo, do przodu, do tyłu, powinny doprowadzić tę osobę do ułożenia wyrazu mama. Pamiętajcie o tym, by kierować do liter w odpowiedniej kolejności. Kiedy uda się zebrać litery, należy uzupełnić planszę i zamienić się rolami.


ZADANIA ZWIĄZANE Z DNIEM MAMY NA DZIŚ

https://view.genial.ly/5eb966d4d236a10cfac68534/presentation-dzien-mamyNa koniec zapraszam na ćwiczenia gimnastyczne


https://www.youtube.com/watch?v=BaVn-HIZkiQ

Patrycja Popko