Wielkanocny koszyczek. 08.04.2020r.

Witam Was serdecznie i zapraszam do wspólnej zabawy! Mam nadzieję, że mali ogrodnicy nie zapomnieli o podlaniu posianej rzeżuchy. Ta rzeżucha, to nie tylko ozdoba, ale też składnik pysznego i zdrowego śniadanka.

Na początek proponuję zabawę, w czasie której trzeba wytęrzyć zwrok:) Poszukajcie w domu różnych kartek pocztowych, obrazków lub rekwizytów związanych ze świętami i nie związanych. Zadaniem dziecka jest wskazanie tylko tych związanych z Świętami Wielkanocnymi. Zadanie trudniejsze to próba przez dziecko argumentowania dlaczego wybrało tą kartkę. Jeżeli nie macie Państwo to proszę skorzystać z tego:

Dziś proponuję dzieciom zabawy muzyczno- ruchowej „Taniec kurcząt w skorupkach do muzyki M.Mussorgskiego,

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc czas porozmawiać co należy włożyć do koszycza wielkanocnego.

Teraz pobawmy się w zabawę ruchową przy muzyce pt. „Marsz i bieg”. Zadaniem dzieci jest dostosowanie tempa poruszania się do tempa muzyki.

Po południu zachęcam dzieci do utrwalenia wiedzy na temat produktów z koszyczka wielkanocnego i zabawa ruchowa „Wyścig z pisanką na łyżce.”

Warto również posłuchać bajki U. Kozłowskiej pt. „Wielkanocny zajączek”.

Bardzo dziękuję za Wasze zdjęcia, wpisy, maile. Mama Nikodema M. podzieliła się ze mną swoim pomysłem na pracę z synkiem. Nie mają możliwości drukowania dlatego zakupiła gazetkę „Abecadło” :))) gdzie znalazła wiele ciekawych pomysłów i inspiracji do pracy z Nikodemem!

Brawo dla Was!! Każda aktywność jest ważna i przyniesie same korzyści dla dziecka.

Życzę udanego dnia.

Małgorzata Jarząbek