Program „Kształtowanie nawyków”

Kochani Rodzice!!!

 „Muchomorki” uczestniczą w programie „Kształtowania nawyków”. Codziennie rano dzieci wykonywały w przedszkolu cykl ćwiczeń mających na celu m. in. usprawnianie ręki i całej obręczy barkowej.     Proponujemy Państwu, aby teraz dzieci te ćwiczenia wykonywały systematycznie w domu.    

 Poniższa  propozycja ćwiczeń opracowana została przez p. Teresę Musielak do dnia 06.04.2020 r.
”Wiosna”

Ćwiczenia rozmachowe

1. Płynne ruchy ramion – naśladujemy ruchy, pokazujemy dziecku czynność

 • zamiatamy podwórka,
 •  grabimy resztki śmieci w ogródkach,
 •  przycinamy gałęzie drzewom (obie rączki naśladują sekator),
 •  malujemy pnie, płoty (praca nadgarstka, pędzel prowadzimy pionowo dół – góra ),
 •  siejemy zboże (wykonujemy zamaszyste ruchy).

  2. Kinezjologia Edukacyjna – rysowanie oburącz w powietrzu – serca, bo lubimy wiosnę, olbrzymie drzewa itp. Zaczynamy dwa palce wskazujące w jednym miejscu, ręce oddalają się od siebie i na dole ponownie łączą.

  3. Dziecko próbuje dosięgnąć gałązki z baziami – doskakuje do przedmiotu, którzy trzyma rodzic w górze – raz jedna rączka, raz druga. Musi odnieść sukces, więc nie trzymamy zbyt wysoko, tak żeby musiało podskoczyć.

  4. Wrzucamy do oddalonego o kilka kroków (dziecko musi odnieść sukces, więc nie za daleko) koszyka (miski, jakiegokolwiek większego pojemnika) maskotkę, woreczek z grochem, piłkę.

  Zabawy izometryczne – ćwiczenia naprzemienne – dzieci już je znają, prawa ręka dotyka uniesionego do góry kolanka lewej nogi, potem zmiana – lewa ręka dotyka uniesionego do góry kolanka prawej nogi.

Elżbieta Łukomska