Zajęcia „Sadzimy i siejemy”

Witajcie moje drogie „Sówki” 🤗 Nie wiem jak Wy, ale ja już bardzo za Wami tęsknię i za naszą przedszkolną salą. Dzisiaj gdybyśmy tam byli zakładalibyśmy wiosenny ogródek 😭 czyli coś, na co czekałam z niecierpliwością… Kochani, jeżeli możecie to bardzo Was proszę abyście zrobiły to w Waszych domach. Możecie posadzić fasolę, cebulę, rzeżuchę- możliwości macie kilka. Będziecie potrzebowali do tego kilka słoiczków bądź tacek, watę lub ziemię oraz oczywiście nasiona. Rodzice pomogą Wam w założeniu tych upraw, ale większość pracy wykonajcie sami. Rozłóżcie gazę, watę lub ziemię na Waszych pojemnikach. Następnie wysypcie nasionka w taki sposób, żeby nie znajdowały się w jednym miejscu tylko były rozmieszczone równomiernie. Podlejcie teraz Wasze ogródki. Nie za mało ani też nie za dużo. Wata czy ziemia nie może być sucha, ale też nie może się ta woda wylewać. Sprawdźcie paluszkiem czy jest odpowiednio mokro. Pamiętajcie o dbaniu o wasze rośliny czyli codziennym dolewaniu wody. Cebulę możecie włożyć do słoika z wodą lub posadzić w ziemi tak samo jak ziarenka. Zobaczycie co z niej wyrośnie po kilku dniach 😊 To jedno z zadań, ale to nie wszystko 😜
Mam dla Was zadanie matematyczne…
„Ogrodnik posadził w poniedziałek 4 nasiona fasoli. Następnego dniabposadził jeszcze dwa. Ile razem nasion posadził ogrodnik?”
Spróbujcie rozwiązać to zadanie i napiszcie wynik w komentarzu 👍
Dodatkowo robimy dziś zadania z kart pracy nr 3- Strona 28- układanie historyjki obrazkowej, numerowanie obrazków we właściwej kolejności oraz drugie zadanie- przeliczanie kwiatów w ogródku, wpisywanie liczb, dokonywanie obliczeń.
Macie na to cały dzień. Nie musicie robić wszystkiego od razu. Powodzenia!!!
I nie zapomnijcie, że od dziś zawsze wpisujemy w komentarzach odpowiedzi oraz umieszczamy zdjęcia z Waszej pracy 😊
Jestem ich bardzo ciekawa i cieszy mnie, że tak pięknie pracujecie. Ściskam Was serdecznie. Posyłam buziaki 😘

Ewaluacja:

Karolina Starachowska