Propozycje zajęć i zabaw dla 5-latków 09.04.2020

Zadanie 1

– „Stół wielkanocny”- dziecko opisuje produkty ze stołu wielkanocnego. Podaje nazwy niektórych z nich, dzieli je na sylaby: babka, mazurek, jajka, biała kiełbasa, szynka. Dla chętnych: wskazanie głoski na początku wyrazu i na końcu wyrazu.

Zadanie 2

Praca plastyczna – propozycja. „Wielkanocne jajko z paseczków”.
Paseczki dziecko wycina nożyczkami i nakleja na kartkę papieru. Rodzic maluje jajko i wycina środek. Dziecko nakleja szablon jajka na paseczki. Możemy jajko pomalować farbami w tęczowe paseczki.

Zadanie 3

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych
– „Skaczące pisanki” – dzieci stoją na wyznaczonej linii i skaczą do końca pokoju, korytarza itp. naśladując skaczące żabki. Po drodze wykonują obrót dookoła siebie i przechodzą przez np. pasek, sznurek zawiązany w pętle itp.
– „Zające na łące” – dzieci wykonują zajęcze skoki (w przysiadzie – pierwsze ręce, później nogi) do wyznaczonego miejsca. Po drodze wykonują obrót dookoła siebie i przechodzą przez np. pasek, sznurek zawiązany w pętle itp.
– „Mówiąca pisanka” – Rodzic z dzieckiem stoją naprzeciwko siebie. Rodzic rzuca piłkę do dziecka. Dziecko łapie i czeka na hasło np. Rzuć kucając!, Rzuć siedząc! lub Rzuć po uprzednim podskoku w górę! Do ćwiczeń potrzebna jest piłka.

Zadanie 4

Utrwalenie piosenki „Bajkowe pisanki” – można zaśpiewać z dzieckiem refren:

Bajkowe pisanki bajkowe,
Rozdamy je z dobrym słowem,
Świątecznym życzeniem,
Wiosennym marzeniem.
Bajkowe pisanki, bajkowe,
Wesołą wiodą rozmowę,
że wiosna za oknem,
że w dyngus ktoś zmoknie.

Zadanie 5 – dla chętnych

„Połącz kropki” z pomocą rodziców

Aleksandra Kucharczyk