Święto mamy i taty.

Witam Słoneczka w piątek, jutro jest dzień wolny od przedszkola sobota, a po sobocie, niedziela 🙂

Zapraszam was do zabawy. Pobawcie się z rodzicami 🙂

Tworzymy koła” – zabawa ruchowa bieżna. Dzieci biegają w różnych kierunkach, na sygnał rodzica: stop- tworzymy kółeczko z mamą, tatą lub rodzeństwem.

„Czy możesz się do mnie uśmiechnąć?” – zabawa ruchowa. Dzieci tańczą swobodnie do utworu muzycznego. Kiedy muzyka cichnie, podchodzą do rodzica i mówią: „Czy możesz się do mnie uśmiechnąć?”. Dzieci wymieniają się uśmiechami i tańczą dalej.

A teraz potańczcie i pośpiewajcie, chyba znacie już te piosenki 🙂

 „Moja rodzina” – narysujcie swoją rodzinkę, użyjcie kredek. Do ozdobienia ramki możecie użyć różnego rodzaju cekinów, brokatów i koralików, guzików, które znajdziecie w domu lub wykorzystajcie plastelinę. Każdy używa tego, co ma w domu 🙂 Możecie poprosić o pomoc swoją rodzinkę. Życzę Wam miłej zabawy!

Na koniec tygodnia proponuję trening spostrzegawczości. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest związane z przygotowaniem do nauki czytania i pisania. Proces spostrzegania i dokonywania analizy i syntezy wzrokowej jest rozwijany w różnorodnych sytuacjach życia przedszkolnego, takich jak codzienna zabawa, prace samoobsługowe, porządkowanie zabawek, segregowanie materiałów przyrodniczych, a nie tylko podczas zajęć dydaktycznych. Istotną rolę odgrywają tu też zabawy konstrukcyjne, układanki, mozaiki, układanie i konstruowanie dowolne oraz w przypadku dzieci starszych również według wzoru, z uwzględnieniem kompozycji asymetrycznej i abstrakcyjnej.


Chętne dzieci mogą wykonać poniższe zadania 🙂

Życzymy wszystkim miłego weekendu, do zobaczenia w poniedziałek!

Aleksandra Otkała