Religia z Panią Alą…

Witam Was Kochani

To już ostatnie zajęcia religii w tym roku szkolnym. Było mi bardzo miło opowiadać Wam o Panu Bogu. Nie zapomnijcie o Nim w czasie wakacji, bo Pan będzie czuwał nad Wami mimo czasu odpoczynku.

A teraz zachęcam Was kochani do wspólnej modlitwy:

W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Aniele Boży Aniele Boży, Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój. Rano, wieczór, we dnie, w nocy bądź mi zawsze ku pomocy. Broń mnie od wszystkiego złego i zaprowadź mnie do żywota wiecznego. Amen

Obejrzyj film a dowiesz się : gdzie można spotkać Pana Jezusa

Już wiesz, gdzie w szczególny sposób możesz porozmawiać z Panem  Jezusem.

W czwartek mamy piękne święto o którym chcę wam teraz przypomnieć.

Boże Ciało dlaczego WIELKIE PRZYGOTOWANIA

Pan Jezus chce być blisko naszych codziennych spraw. W czasie procesji Bożego Ciała prowadzimy Go uroczyście do miejsc, w których żyjemy. Zapraszamy Go do naszej nauki , zabawy, do przedszkola.

Zapraszamy Pana Boga do naszych domów , naszych rodzin

Pan Bóg jest z nami w każdym czasie i w każdym miejscu.

Pan Bóg ukryty w białym chlebie idzie ulicami naszych miast i wiosek w procesji Bożego Ciała. Jest z nami!


Chcemy wędrować z Panem Bogiem, pokazać Mu ważne dla nas miejsca. Powiedzieć Mu:

Panie Boże zobacz tu pracuje moja mam, tutaj tata, tam chodzę do przedszkola a moja siostra do szkoły. Tam jest nasze podwórko , gdzie bardzo lubimy się bawić. A tutaj jest  park, ulubione miejsce naszych rodzinnych spacerów. Dziękujemy Ci Panie Boże , że wszędzie jesteś z nami. Błogosław nam codziennie , dodawaj sił moim rodzicom, mi mądrości żebym był dobrym dzieckiem , miłości w naszych rodzinach…

Każdy z was może opowiedzieć Panu Bogu co tylko zechce. Życzę wam cudownych spotkań z Panem Bogiem podczas procesji, w czasie codziennej modlitwy w domu i niedzielnych w kościele.

Mamy już miesiąc czerwiec więc wkrótce wakacje.

,,Ania, Bartek i Miłosz przygotowali  swoje plecaki. Spakowali: krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne, piłkę plażową, swoje ulubione książki. Miłosz pobiegł jeszcze do pokoju po swój ulubiony różaniec, z którym nigdy się nie rozstawał .”

Pomyślcie, co wy chcielibyście jeszcze spakować?

 Wakacje to czas odpoczynku, zabaw, zwiedzania ciekawych miejsc.

Nie możemy jednak zapominać o Jezusie, dlatego wśród przedmiotów przypominających nam wakacje Miłosz spakował  różaniec. Boga tak dobrego mamy, że z Nim często rozmawiamy.

Przez cały rok szkolny spotykaliśmy się razem i mówiliśmy o Jezusie. On był z nami w czasie modlitwy, mówił do nas. Zastanówmy się, gdzie możemy Go spotkać w czasie wakacji?

 Z Jezusem możemy się spotykać wszędzie: w górach, w lesie, na łące, w parku, nad wodą. Dobry Jezus chce, abyśmy byli szczęśliwi. Pragnie, abyśmy się cieszyli słońcem, ciepłą wodą, śpiewem ptaków, kwiatami na łące i drzewami w lesie.

Gdy patrzę na las, góry i morze, pragnę Cię chwalić, dobry Boże.

Pan Jezus chce się spotkać z każdym dzieckiem w różnych miejscach. Jest też jedno miejsce bardzo szczególne, wyjątkowe. To kościół. On czeka na spotkanie z nami i cieszy się, gdy z Nim rozmawiamy, gdy Mu dziękujemy, gdy okazujemy swą miłość, wyrażając ją podczas Mszy Świętej.

Kościół często odwiedzamy, bo w nim Boga spotykamy.

Z Panem Jezusem spotykamy się czytając Pismo Święte.

 „Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy Królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je” Mk 10,13-16

Zastanówcie się:

– Dlaczego rodzice przynosili dzieci do Jezusa?

– Dlaczego uczniowie Jezusa nie zgadzali się, aby rodzice podawali dzieci do błogosławienia?

 – Jak zachowywał się Jezus, gdy widział dzieci?

– Gdzie dzisiaj możemy spotkać się z Jezusem?

 – Gdzie możemy usłyszeć słowa Jezusa?

 Wkrótce zaczynają się wakacje. Gdziekolwiek będziemy odpoczywać z mamą, tatą i rodzeństwem, nie zapominajmy, że każdej niedzieli czeka na nas dobry Jezus i dziękujmy Mu za nasz odpoczynek. Choć wakacji nadszedł czas, Jezus zawsze czeka nas.

 Pomyślmy, za co chcemy podziękować Jezusowi?

Boga bardzo kochać chcę, On jest zawsze blisko mnie.

kolorowanka dla chętnych dzieci

Serdecznie pozdrawiam Was moje drogie dzieci – Pani Ala 🙂

Ewa Brzozowska